Mai´s Crew

kliknutím zvětšit

MAIKA NOVÁKOVÁ


ZPĚVAČKA A KLÁVESISTKA

 

Studium na Dvořákové gymnáziu v Kralupech nad Vltavou v roce 1992 zakončila maturitní zkouškou. Po té absolvovala s titulem Dipl.um. na Konzervatoři v Praze v oboru pop-zpěv. Jejími profesory byli: Eva Svobodová, Jaroslava Bernardová, Lída Nopová, Jiří Svoboda(hud.skladatel a aranžér), Petr Novotný(režisér-Bídníci, Jesus Christ Superstar, Evita), Milan Svoboda (jazz. pianista, skladatel, dirigent - Pěna dní, Mauglí, Pražský Big Band, Kontraband, Evita), Věra Veselá (choreografka).

 

Již během studií na Konzervatoři (1993-1998) se Mai podílela jako backvokalistka na CD - čkách těchto skupin a interpretů: Dueta Lucie Bílá a Karel Gott, Iveta Bartošová, Eva Pilarová a Milan Bürger, Daniel Hůlka, Žlutý pes - cd Trsátko, J.B. Houda - cd Wanderer, Blue Mood. V té době zároveň působila jako backvokalistka v Kontrabandu Milana Svobody, Žlutý pes, General Lee, J.B.Houda Band. Jako externistka vystupovala ve dvou muzikálech uváděných Hudebním divadle Karlín. A to byly: Zasněžená romance - kvintet swingu Lubomíra Pánka a Presidentem snadno a rychle.

 

V tomto období též úzce spolupracovala se spolužákem Petrem Wajsarem, hudebním skladatelem. A to v oblasti pop-jazzu, ale také  v oblasti současné moderní vážné hudby - skladby pro orchestr a sbor (Beránek měsíc,Citoslovce).

 

V roce 1999 se stala externím pedagogem na Konzervatoři v Praze, kde vyučovala sborový zpěv pro Hudebně-dramatické oddělení.

 

V letech 1998-2000 účinkovala v muzikále Evita. V roce 2000 se stává sbormistrem v muzikále „Sněhová královna". Jako studiová vokalistka pracovala pro ČT pro pořad „Hvězdy, které nestárnou". Příležitostně vystupuje jako vokalistka a sólistka se skupinou Golem. V tomtéž roce dostává angažmá v Orchestru Karla Vlacha a v Septetu plus Dalibora Kaprase, kde zakládá dívčí vokální seskupení Spirit kvartet. S OKV a Septetem plus vystupovala na pražských prestižních podiích v rámci koncertů a společenských akcí. Zároveň spolu s členkami Spirit kvartetu zakládá skupinu Spirit&Souls. Skupinu S&S tvořil vokální kvartet spolu s doprovodnou skupinou. Repertoár skupiny tvořily převážně soulové hity ze 60. a 70. Let, ale také původní tvorba autorů Petra Wajsara, Maiky Novákové, Slavěny Zajícové.

 

 

V roce 2004 se opět vrací ke spolupráci J.B.Houdou. Společně pak vystupují na českých, ale i zahraničních podiích, a to převážně jako duo. Zde Mai rozšiřuje své schopnosti a působí  nejen jako klávesistka a vokaliska, ale i jako hráčka na akordeon a perkusivní nástroje.

 

V prosinci roku 2014 byla přizvána ke spolupráci orchestrem BERG. Orchestr Berg je špičkové mladé těleso uvádějící divácky atraktivní a inovátorské projekty, které kladou důraz především na současnou hudbu a hudbu 20. století. Tu kombinuje například s divadlem, filmem, baletem, pantomimou, videoartem, výtvarným uměním apod., vystupuje často mimo tradiční sály. Prostřednictvím pravidelných objednávek nových děl u českých skladatelů především mladé generace pomáhá vytvářet nové hodnoty a investuje do budoucnosti hudby a umění. V současné době má na svém kontě již desítky světových premiér, ale také mnoho českých premiér vynikajících světových autorů. Ke koncertní činnosti orchestru patří vystoupení na mezinárodních festivalech a významných domácích pódiích. Spolupracuje s baletem Národního divadla (představení Zlatovláska a Ibbur). K mnoha snímkům pro Český rozhlas i na CD v roce 2007 přibyla nahrávka prvního profilového pořadu pro ČT. Orchestr Berg založil v roce 1995 dirigent Peter Vrábel, který je dodnes jeho uměleckým vedoucím.

Mai se zde stala součástí vokálního jazzového kvarteta společně s Alicí Bauer, Veronikou Vítovou a Sylvou Kroupovou a s orchestrem BERG provedly legendární De staat nizozemského skladatele Louise Andriessena a světovou premiéru novinky Michala Nejtka. V režii Jiřího Adámka, kde se představila mimo jiné zpěvačka a hráčka na gotickou harfu Hana Blažíková, hvězda barokní opery, která ve volném čase hraje na baskytaru v punkové kapele.

 

V současné době se Mai soustředí na tvorbu původních písní, které oživuje v rámci seskupení výjimečných osobností české hudební scény. Skupina Maima staví na dlouhodobých profesionálních zkušenostech jednotlivých členů - Karel Bárta - kytary, Eva Holická - baskytara, Jan Horváth - bicí. Mai zde také působí jako klávesistka a hlavní zpěvačka v duu s Marií Lulkovou.

Skupina je zároveň připravená představit profesionální show ve stylu rhythm&blues, soulových a rockových hitů.

 

 

 
kliknutím zvětšit

Karel BÁrta

 

KYTARISTA

 

který se v profesionálním hudebním prostředí pohybuje přes 10 let. Za tu dobu prošel velkým množstvím kapel a projektů. Doprovázel také světové hvězdy Arturo Sandovala nebo Dee Dee Bridgewater. Díky svému širokému stylovému záběru je také vyhledávaným kytaristou „na telefon“. V součastnosti působí jako stálý člen mnoha kapel napříč vícero žánry - např. Top Dream Company, Tonny Blues Band, Alo trio, Maranatha Gospel Choir a mnoho dalších

 
kliknutím zvětšit

Marie Lulková

 

ZPĚVAČKA

 

Studentka Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha – obor „Komunikace a PR“ a Pražské konzervatoře – obor populární zpěv. Hudbě se začala věnovat na základní škole a kromě ní vložila své úsilí i do jízdy na koni nebo do latinskoamerických tanců. Má za sebou spolupráci na svém sólovém projektu s Jiřím Škorpíkem. V současné době také vystupuje s kapelou Flow V

 
kliknutím zvětšit

Eva Holická

 

BASKYTARISTKA

 

Beroun - Praha IZV (FHS) UK, pak FF UK 2x KJJ (jazzová kytara, baskytara) přeložila “Opravdové blues” (vydalo Argo, 2006) 2009 a 2010 provozovala Nanocafé na Kodaňské 22 pracovala pro Novu, dvě ZUŠky a psala pro Slevomat nyní opět pracuje pro AiP hraje, jak to jen jde - mimo Maimu také s vlastní partou Jazz Underground, náhodnými sdruženími nebo se věnuje záskokaření nehraje na kontrabas a ani nemá v úmyslu s tím začít evaholicka.cz

 
kliknutím zvětšit

Jan Horváth

 

BUBENÍK

 

Absolvent konzervatoře v Teplicích – obor bicí nástroje. Hrál v souborech a orchestrech různých hudebních žánrů a stylů jako jsou např. jazz, ethno, rock či elektronická hudba. Spolupracuje s Okamžitým Filmovým Orchestrem Varhana Orchestroviče Bauera. Jako hudebník účinkoval v divadle Komedie, DISK, v Národním divadle a také v kabaretu Ester Kočičkové. Kromě hudebního vyžití se věnuje i výtvarnému umění, které následně prezentuje na svých výstavách.

 
kliknutím zvětšit

Jiří MILOTA

 

KYTARISTA

 

 

zkušený bluesový kytarista v kapele Šavle meče, The New Blues Band. Dále vystupuje v duu s houslistou Kryštofem Bartoškem. Svůj talent také uplaňuje v rámci divadelních představení v divadle ABC. Jirka je také dlouholetým pedagogem hry na elektrickou kytaru.

vytvořeno pomocí Gaia CMS firmy Artemis webdesign © 2008